Kaip ir kiek laiko reikia virti baravykus?

Kategorija: Grybų patiekalai / Naudingi patarimai


Kaip ir kiek laiko reikia virti baravykus?

Paskelbė:
20 Lapkričio 2024

Baravykas jau daug metų mūsų šalyje yra laikomas miško grybų karaliumi dėl savo unikalaus skonio, aromato ir maistinės vertės.

Apdorojimo metu dauguma grybų patamsėja, patampa juodi ir pakeičia savo pirminę spalvą. O baravykas yra kitoks, jis visada išlieka baltas. Baravykus daug šeimininkių kepa, džiovina, sūdo, marinuoja, šaldo arba verda. Jie taip pat yra naudojami grybų sultiniams ruošti, nes baravykų sultinys netamsėja.

Šiandien Jums papasakosiu kaip paruošti šiuos grybus ir pridėsiu savo labiausiai pamiltą receptą, kuris manęs dar niekada nenuvylė! 


Ingredientai

  • baravykai
  • vanduo
Svieste troškintiems baravykams su grietinėle:
  • švieži baravykai: 800 gramų
  • svogūnai: 1 didesnio
  • sviestas (svogūnų ir grybų apkepimui)
  • riebi grietinėlė: ~200 mililitrų
  • druska
  • pipirai
  • virtos arba keptos bulvės (patiekimui)


Recepto paruošimas

1. Kaip teisingai ir kiek laiko virti grybų karalius - baravykus? Prieš virdami, baravykus gerai praplauname ir išvalome nuo nešvarumų. Baravykus verdame maždaug 30-40 minučių gerai pasūdytame vandenyje.

2. Baravykai, kaip ir rudmėsės yra vieni iš pačių vertingiausių grybų, nes juose galima rasti visų organizmui reikalingų aminorūgščių, beta karoteno, D, PP ir B grupės vitaminų.

3. Šiuose grybuose taipogi gausu vario, fosforo, cinko, seleno ir kt. Taip pat, baravykuose yra itin daug lecitino, kuris padeda mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Anot dietologų, džiovintuose baravykuose baltymų yra daugiau nei jautienoje.

4. Šviežius baravykus per daug neplauname, ilgainiui vanduo įsisunkia į juos, grybai pavandenija, šitaip suminkštėja ir praranda dalį aromato.

5. Bendras baravykų paruošimas: Grybus nuvalome, nuplauname ir supjaustome.

6. Du kartus perplauname pasūdytu vandeniu.

7. Virti galima tiesiog pasūdytame vandenyje arba pridėti savo pamėgtų prieskonių: citrinos rūgšties, lauro lapų, cinamono, gvazdikėlių ir/ar kvapiųjų pipirų.

8. Virdami nepamirštame nuo grybų nuimti susidariusios putos. Paskui jau grybai yra puikiai tinkami konservuoti ir marinuoti.

9. Svieste troškinti baravykai su grietinėle: Beje šiam patiekalui galima naudoti neriebią grietinėlę arba riebų pieną, tik tokiu atveju grybus reikės troškinti kiek ilgiau, kad padažas sutirštėtų. Arba, jei norisi, jį galite sutirštinti miltais. Tokiu atveju maždaug vieną šaukštą miltų išplakame dubenėlyje su pienu arba liesa grietinėle, o kai neliks gumuliukų, supilame ant grybų ir išmaišome. Nepamirštame, kad padažas su miltais ne tiktai greitai sutirštėja, bet ir yra linkęs svilti, taigi, nė minutei nepaliekame keptuvės be priežiūros.

10. Baravykus nuvalome, greitai perplauname ir paliekame siete, kad gerai nulašėtų vanduo. Jei reikia, galima juos nuplikinti, išgriebti iš vandens ir naudoti kitą dieną; tokiu atveju papildomai perplauti grybų visiškai nereikia.

11. Keptuvėje išlydome sviestą.

12. Sudedame smulkintus svogūnus ir, kartas nuo karto vis pamaišydami, kepame ant vidutinės kaitros, kol pagelsta ir po truputį ima skrusti.

13. Sudedame grybus, išmaišome ir labai lengvai pasūdome. Troškiname maždaug 15 minučių, geriausia - uždengę dangčiu. Jei iš grybų išsiskiria labai daug sulčių, dangčio nereikia - tegul troškinantis didžioji dali skysčio nugaruoja.

14. Kai jau grybai bus norimo minkštumo, o didžioji dalis skysčio nugaruos, supilame grietinėlę. Troškiname dar maždaug 5 minutes arba kiek ilgiau, kol padažas sutirštėja.

15. Bebaigiant troškintis, grybus pagardiname pipirais ir, jei reikia, papildomai pasūdome.

16. Nukaitę grybus, palaikome juos maždaug 5 minutes, kad susistovėtų.

Dalintis su Facebook
Pagaminimo laikas:
     Šaltinis: