Vėžių virimas arba kaip ir kiek laiko virti vėžius?
Kategorija: Naudingi patarimai / Vegetariški / Veganiški
Daugybė žmonių vėžius itin vertina iš kulinarinių pozicijų. O iš tikrųjų, ekonominė vėžių kaip maisto produktų vertė yra ganėtinai didelė. Tokio delikateso mėsoje yra daug lengvai įsisavinamų baltymų, angliavandenių ir visa eilė žmogaus organizmui vitaminų. Mėsa itin mažai kaloringa, bet maistingumo atžvilgiu ji beveik nenusileidžia žuvims. Vėžienoje galima 16 procentų baltymų ir vos 0,5 procentų riebalų. Vėžio riebaluose yra daug vitaminų.
Šiandien mano straipsnyje visus atsakymus į Jums rūpimus klausimus apie vėžių virimą, tad skaitom.
Ingredientai
- vėžiai
- vanduo
- druska
- citrinos
- juodieji pipirai
- lauro lapai
- petražolės
Recepto paruošimas
1. Kiek laiko ir kokiame vandenyje reikia virti vėžius?: Vėžius reikia dėti į stipriai sūdytą verdantį vandenį. Priklausomai nuo dydžio vėžiai yra verdame nuo 15 iki 25 minučių. Smulkūs iki 70 gramų vėžiai verdami iki 15 minučių, vidutinio dydžio vėžiai verdami maždaug 17-20 minučių, o štai stambesni 100-110 gramų vėžiai verdami net iki 25 minučių.
2. Gerai išvirusių vėžių pagrindinis bruožas yra ryškiai raudona spalva.
3. Kaip reikia paruošti vėžius virimui? Pirmiausia reikia žinoti ir nepamiršti, kad virti yra galima tik gyvus vėžius! Šitaip žinosite, kad vėžiai vis dar yra švieži. Jeigu ne patys virėte, tai galite taip pat atskirti ar buvo verdami gyvi vėžiai. Šviežių vėžių uodegėles visados bus riestos į vidinę pilvo dalį, jeigu uodegėlė tiesi, geriau jau tokio vėžio būtų nebevalgyti.
4. Prieš verdant vėžius juos kelis kartus praskalaujame ir geriausia paliekame šaltame švariame vandenyje mažiausiai 30 minučių. Idealiu atveju pakartojame tai keletą kartų.
5. Kaip virti vėžius? Kokius prieskonius naudoti verdant vėžius? 3 kilogramams vėžių reikia maždaug 5 litrų vandens, 5 šaukštų druskos, 2 citrinų, 20 juodųjų pipirų grūdelių, krapų, 5 lauro lapelių, petražolių.
6. Užviriname vandenį, sudedame druską ir prieskonines žoleles ir prieskonius, perpjautas citrinas ir užverdame.
7. Išjungiame kaitrą ir leidžiame pastovėti maždaug pusvalandį.
8. Tuomet dar kartą užverdame ir dedame vėžius į verdantį vandenį ir verdame priklausomai nuo turimų vėžių dydžio.
9. Išvirtus vėžius galite laikyti šaltai net iki 12 valandų tame pačiame vandenyje kur virėme. Skanaus!