Keptas kalakutas su citrusiniais vaisiais ir žolelėmis

Paskelbė:
20 Gruodžio 2019

Kalakutą rekomenduojama rinktis pagal tai, kiek valgytojų sės prie stalo. Visada geriau rinktis didesnį, nes iš kepto kalakuto likučių vėliau galima pagaminti puikių užkandžių.


INGREDIENTAI

Apelsinai    4 vnt.    1 sviestui su citrusais ir žolelėmis ir 3 kepsniui
Citrinos    2 vnt.    1 sviestui su citrusais ir žolelėmis ir 1 kepsniui
Česnakai    1,3 vnt.    3 susmulkintos skiltelės sviestui su citrusais ir žolelėmis ir 1 galvutė kepsniui
Šalavijai    1 sauja    perpus sviestui su citrusais ir žolelėmis ir kepsniui
Rozmarinai    6 vnt.    perpus sviestui su citrusais ir žolelėmis ir kepsniui
Čiobreliai    1 sauja    perpus sviestui su citrusais ir žolelėmis ir kepsniui
Druska    2,5 valg. š.    2 sviestui su citrusais ir žolelėmis ir 0,5 kepsniui
Juodieji pipirai    1 valg. š.    sviestui su citrusais ir žolelėmis ir dar šiek tiek kepsniui
Sviestas    200 g    kambario temperatūros nesūdyto; sviestui su citrusais ir žolelėmis
Kalakutiena    5 kg    visas kalakutas; kepsniui
Obuoliai    9 vnt.    rūgštesni; kepsniui
Spanguolės    100 g    šaldytų; kepsniui

KAIP GAMINTI

1. Ruošdami sviestą sudėkite visas jam skirtas sudedamąsias dalis į indą ir gerai išmaišykite. Kol kas indą su sviestu atidėkite į šalį.
2. Orkaitę įkaitinkite iki 250 laipsnių temperatūros. Vandeniu nuplaukite kalakutą, nepamirškite ir vidaus. Nusausinkite ir guldykite kalakutą ant grotelių, įdėtų į didelę kepimo skardą. Kalakuto vidų prikimškite susmulkintu 1 apelsinu, 1 citrina, 1 obuoliu, česnaku ir žolelėmis.
3. Ranka atsargiai po kalakuto oda visą mėsą (krūtinėlę, kojas ir kt.), kiek tik pasiekiate, ištrinkite paruoštu sviestu su citrusais ir žolelėmis. Svarbu, kad sviestu padengtumėte visą kalakutą po oda.
4. Krūtinėlę ir kojas pabarstykite druska ir pipirais. Kalakuto kojas suriškite virtuvine virvute.
5. Dėkite kalakutą su skarda į žemiausią orkaitės vietą ir kepkite apie 30 min. 250 laipsnių temperatūroje. Tada sumažinkite kaitrą iki 175 laipsnių ir kepkite 2,5-3 val. Šalia kalakuto kepkite 4 obuolius (jie turi būti perpjauti pusiau, sėklos – išimtos), kol šie taps minkšti tarsi košė. Tada obuolius išimkite ir šaukštu išgremžkite visą minkštimą, sumaišykite jį su spanguolėmis. Šią košę naudokite kaip pagardą prie kalakuto.
6. Likus 20 min. iki kalakuto kepimo pabaigos, į orkaitę sudėkite likusius apelsinus ir obuolius (jie turi būti supjaustyti į 4 dalis, sėklos – išimtos). Juos vėliau patiekite šalia kaip garnyrą. Išimkite kalakutą iš orkaitės ir uždenkite folija. Prieš pjaustydami mėsą, palikite kalakutą ramybėje apie 30 min. Garnyrui taip pat galite patiekti keptų bulvyčių, virtų grikių arba daržovių.

Pastaba: Kad kalakutas iškeptų greičiau, jį išmirkykite 4 litruose vandens su 250 gramų druskos. Iš pradžių druską ištirpinkite litre vandens jį kaitindami iki užvirimo. Taip pat galite įdėti lauro lapų, pipirų, gvazdikėlių, kadagio uogų, apelsinų, citrinų žievelių. Užpilkite atvėsintu marinatu kalakutą, kad šis būtų visiškai apsemtas ir laikykite 12-24 val. šaldytuve.
Pasidalinkite receptu!
Pagaminimo laikas:
     Šaltinis:
Регистрация
лучший сайт где можно скачать шаблоны для dle 12.1 бесплатно