Mango vaisiaus nauda organizmui ir sveikatai

Kategorija: Naudingi patarimai


Mango vaisiaus nauda organizmui ir sveikatai

Paskelbė:
22 Lapkričio 2023

Egzotinis tarsi tropikais kvepiantis mango vaisius yra nepaprastai naudingas kiekvieno žmogaus sveikatai - dėl jame esančios vitaminų ir mikroelementų gausos tai kartu ir nuostabi apsauga nuo daugybės ligų ir sveikatos sutrikimų.

Kiekvieną dieną skanaudami mangus pagerinsite savo širdies, kepenų, smegenų, odos ir akių sveikatą, taip pat sumažinsite vėžinių susirgimų riziką. Šias ir daugiau mango vaisiaus teikiamų savybių mūsų sveikatai įvardija ne vienas sveikatos portalas. Tai kodėl gi reikėtų valgyti mango vaisius? Štai keletas svarbiausių priežasčių:

Kad mūsų smegenys taptų protingesnės

Valgydami mango vaisius arba gerdami jų sultis, galite pagerinti savo smegenų veiklą. Šis vaisius labai naudingas kūrybingą darbą dirbantiems žmonėms ir tiems, kurie kiekvieną dieną iš savo smegenų nori išspausti viską, kas tik įmanoma.

Mango vaisiuje yra gausu vitamino B6, kuris atlieka svarbų vaidmenį palaikant smegenų funkcijas, mūsų nuotaiką ir net miego kokybę. Šis vaisius taipogi nuostabus atmintį ir koncentraciją gerinančio glutamino šaltinis.

Kad mūsų oda būtų gražesnė

Vaisiuje taipogi gausu ir stiprių antioksidantų, mineralų ir vitaminų A, C bei E - visos šios medžiagos yra labai reikalingos ir mūsų odai. Jeigu mango valgyti nenorite, savo odos grožiui galima išmėginti ir natūralią mangų kaukę: sutrinto mango košę lygiomis dalimis sumaišome su natūraliu jogurtu, kaukę tepame ant švaraus veido ir palaikę maždaug 15 minučių, švelniai ją nuplauname vandeniu.

Kad išsaugotumėte savo kepenų sveikatą

Manguose esantys antioksidantai taipogi padės kepenims išvalyti organizmą nuo jame susikaupusių ir mums žalingų toksinų. Įvairūs atlikti moksliniai tyrimai įrodė, kad reguliariai valgant mangus, pradeda gerėti kepenų sveikata bei sumažėja kepenų sutrikimų ir vėžio rizika.

Kad sustiprintumėte imunitetą

Vitaminai A bei C, kurių itin gausu mango vaisiuose, padeda organizmą apsaugoti ir nuo laisvųjų radikalų bei itin gerai sustiprina imuninę sistemą. Maža to, valgydami mango vaisius suteiksite sau dar daugiau energijos. 


Kad pagerintumėte savo regėjimą

Viename vidutinio dydžio mango vaisiuje yra net 72 procentai dienai rekomenduojamos vitamino A normos. O šis vitaminas, be jau minėtų savybių, yra gyvybiškai būtinas ir mūsų akių sveikatai. Todėl valgydami mangus ne tik pagerinsite regėjimą, bet taip pat išvengsite ir akių sausėjimo.

Kad išsaugotumėte savo sveiką širdį

Mango sultis praskiedžiame vandeniu ir į gėrimą įmetame kelis ledo kubelius - tai nuostabus būdas atsigaivinti ir taipogi - išsaugoti širdies sveikatą.

Kad savo organizme sumažintumėte cholesterolio lygį

Manguose gausu skaidulų bei pektinų - šios medžiagos svarbios norint sumažinti cholesterolio lygį organizme. O dėl mangų sudėtyje esančio kalio, valgant šiuos vaisius galima susimažinti ir pakilusį kraujospūdį. Viename mango vaisiuje yra net 564 miligramai kalio - tai 16 procentų dienai rekomenduojamos šio mineralo normos. 

Todėl, jeigu vis dar retai mėgaujatės šiais vaisiais, pats laikas į savo valgiaraštį juos įtraukti gerokai dažniau. Tai vaisius, kuris nuostabiai tinka kaip užkandis arba priedas į mėgstamus nealkoholinius kokteilius, salotas, ledus ar net sūrio tortus.

Dalintis su Facebook
Pagaminimo laikas:
     Šaltinis: