Kas yra juodieji ryžiai ir kaip juos valgyti?

Kategorija: Naudingi patarimai


Kas yra juodieji ryžiai ir kaip juos valgyti?

Paskelbė:
09 Lapkričio 2023

Kas yra juodieji ryžiai?

Juodieji ryžiai pasižymi egzotiška išvaizda ir nepaprastu, šviežiai keptos duonos aromatu. Tai ypatinga ryžių veilė, gimusi Italijoje, Vercelli 1997m., kryžminant tipines Po slėnio ryžių rūšis su Azijos kilmės juodaisiais ryžiais.

Venere vardas susijęs su graikų mitologijoje garsia meilės, vaisingumo ir grožio deive. Kinijoje reti juodieji ryžiai buvo priskirti stipriems afrodiziakams, o auginimas buvo labai ribotas ir skirtas tik imperatoriui ir išskirtinai kilmingoms šeimoms.

Kokia nauda?

Šie ryžiai pasižymi sodria juoda spalva. Būtent čia ir slypi antocianinai- antioksidantai, padedantys kovoti su ląstelių senėjimu, širdies, kraujotakos ir akių ligomis. Juose gausu mineralų ir vitaminų (puikus vitaminų B ir B1, fosforo, magnio, geležies ir kalcio šaltinis). Juodieji ryžiai yra nesmulkinti, todėl gausu skaidulų ir turi mažesnį glikemijos indeksą nei baltieji ryžiai, yra lengviau virškinami.

Mažos gudrybės:

Ryžius galite pasiruošti iš anksto: virkite ryžius apie 15-20 minučių, atvėsinkite ir laikykite šaldytuve. Norėdami ruošti patiekalą (pvz risotto), ryžius gaminkite pasirinktu būdu dar maždaug 15-20 min.

Pilnai ar dalinai išvirtus ryžius galima laikyti šaldytuve kelias dienas uždarame indelyje arba tiesiog užsišaldyti. 


Su kuo derinti?

Nors patys juodieji ryžiai yra labai aromatingi, juos ypač lengva derinti su įprastais ingredientais. Patiekalo sėkmė priklausys pasirinktų produktų kokybės, tad geriau mažesnė ingredientų įvairovė, bet kiek įmanoma geresnė kokybė.

Juoduosius ryžius ruoškite su:

- Balta mėsa (vištiena, kalakutiena, triušiena)
- Daržovėmis ( šviežiomis, sūdytomis, marinuotomis, raugintomis)
- Jūros gėrybėmis (ypač kalmaraiskrevetėmis)
- Padažais (pesto, mango, kario, kokoso)
- Sūriais (mocarela, feta, ožkos)
- Uogienėmis, saldžiais kremais (kaštonų kremas, uogų tyrė)
- Vaisiais ir uogomis ( ypač su persikais, melionu, mangais, obuoliais, greipfrutais)
- Žuvimi

Ką gaminti?

Ryžius galite patiekti kaip garnyrą, tiesiog apšlakstę ypač tyru alyvuogių aliejumi.

Ruoškite risotto, sriubas, užkandžius, pyragus, desertus, pudingus ar tiesiog papildykite įprastas salotas keletu šaukštų juodųjų ryžių.

Dalintis su Facebook
Pagaminimo laikas:
     Šaltinis: